Můj příběh

Vybudoval jsem úspěšný online byznys na Amazon.com, který mi neustále generuje příjem. Nabízím lidem konkrétní návod jak si mohou takový byznys vytvořit a díky tomu změnit svůj dosavadní život.

Vždy, když se ráno probudím a přihlásím se do svého účtu prodejce na Amazonu, objeví se přede mnou přehled prodeje mých produktů za uplynulou noc na americkém trhu (noc u nás, den a večer v USA). Zdá se vám neuvěřitelné, že člověk z opačného konce zeměkoule může takovýmto způsobem vydělávat peníze? Řeknete si, že to musí být asi velmi komplikované? Není to však tak, protože žijeme v 21. století, které nám prostě podobné možnosti samo nabízí. V současnosti takto pracují, nebo pokud chcete, prodávají, tisíce lidí z celého světa. Amazon jako největší prodejní portál na světě velkoryse takovou možnost nabízí komukoliv, protože vydělává na každé jedné transakci uskutečněné přes tento portál.

Podnikání mě lákalo vždycky a dnes se mu věnuji naplno. V minulosti mi však chyběl buď dobrý nápad, odvaha nebo odhodlání učinit vážné rozhodnutí - opustit status zaměstnance a vyzkoušet si budování vlastního byznysu. Měl jsem práci, která mě ze začátku bavila, nechyběla mi ani motivace a růst v korporátní struktuře. Postupem času však tyto ambice ze mě prostě vyprchaly. Začal jsem stále častěji přemýšlet nad tím, jak odstartovat vlastní byznys a najednou jsem přestal mít ambici budovat si úspěšnou kariéru u mého tehdejšího zaměstnavatele. Dostal jsem se až do stádia, že jsem pracovně úplně vyhořel, nebavila mě už náplň práce, kterou jsem dělal, takže jsem se logicky začal přibližovat k další životní křižovatce a zamýšlel jsem se nad tím, kterým směrem se vlastně budu dál ubírat.

Věděl jsem a vím, že existuje spousta lidí, kteří chodí celý život do zaměstnání, mají osmihodinovou pracovní dobu a relativně jistou práci, která je do určité míry baví, ale žádné velké nadšení v nich už nevzbuzuje. Mně však stále něco silně říkalo, že to nemůžu nechat tak a mám se čím dříve vydat na cestu za svým snem. Už zkrátka není na co čekat. Řekl jsem si, že to zkusím, abych si v budoucnu nemohl nic vyčítat. To bych nerad. A tak jsem se do toho pustil.

Kromě byznysu, o kterém píšu, je další mou činností i recruiting v oblasti IT. Jak jsem již uvedl, v minulosti jsem vždy po podnikání toužil, ale chyběl mi nápad, který bych dokázal zrealizovat. V posledních letech je situace již jiná, protože nápady se dostaví poměrně často, ale největším problémem, se kterým každý den zápasím, je čas. Naučil jsem se ho zoptimalizovat, jak se mi jen dalo, abych stihl udělat během pracovní doby toho co nejvíce.

Nejdůležitějším impulsem, který mě směrem k vlastnímu podnikání posunul, byla kniha od Tima Ferrisse Čtyřhodinový pracovní týden, kterou jsem si našel pod stromečkem na Vánoce v roce 2012. Při jejím čtení jsem dospěl k rozhodnutí vydat se vlastní cestou. Věděl jsem, že to tak bude a je to otázka už jen krátkého času.

Od té doby jsem začal dychtivě hledat informace ohledně online podnikání, tato oblast mě velmi zajímala, byla mi blízká a viděl jsem v ní velkou perspektivu. Poprvé jsem se začal seznamovat s tím, jak internetový prodej ať už digitálních nebo fyzických produktů funguje. Do té doby jsem například nevěděl , jak důležité je budování vlastního seznamu potenciálních klientů, jak funguje posílání automatických mailů, co je to online stránka, jak rychle se dá vytvořit jednoduchý blog ve WordPressu apod. Informace jsem získával výhradně ze zahraničních zdrojů - od lidí, kteří byli mistry internetového podnikání jako např. Chris Farrell, Ben Adkins nebo Mark Anastasi.

Tímto způsobem jsem se dostal až k Amazonu. Když jsem zjistil, jak velké množství lidí může na této platformě poměrně jednoduše vydělávat, okamžitě jsem věděl, že toto je cesta, po které chci kráčet a práce, které se určitě chci věnovat. Zdálo se mi atraktivní mít škálu produktů nabízených pod vlastní značkou, kterou si postupně buduji a jsem jejím exkluzivním prodejcem. A navíc je to způsob podnikání, který vím vykonávat leckde, nejsem vázán na konkrétní místo. Věděl jsem, že tady se budou dát zužitkovat všechny znalosti z online podnikání, které jsem už déle získával.

Takže jsem se jednoho podzimního dne v roce 2013 začal ohlížet po produktu, se kterým bych svou cestu na Amazon.com začal. Na začátku jsem vůbec netušil, o jaký produkt půjde. Zobrazil jsem si prostě žebříček top prodávaných produktů na Amazonu a vybral kosmetický produkt, který mi byl blízký tím, že je přírodní a organický. Jinak jsem o něm nevěděl vůbec nic. Znamenalo to však i to, že cílovou skupinou mého produktu budou ženy. Jelikož všichni víme, že ženy rády nakupují, tak jsem si řekl, že to zkusím, přesto, že jsem zatím nikdy ženám nic neprodával. Vědomě jsem však chtěl tuto první zkoušku absolvovat s produktem, o kterém jsem sám nejprve nevěděl nic, ale uvědomoval jsem si, že pokud se mi podaří takový produkt prodávat, pak ty další už půjdou snadněji.

Takový byznys model, kde dodavatel posílá můj produkt přímo do Amazonu, který mi zajišťuje kompletní distribuci a já "pouze" prodávám, mě úplně fascinoval. Pamatuji si na opojný pocit, když jsem zaznamenal první objednávku. Bylo zvláštní uvědomit si, že najednou můj vlastní produkt koupila nějaká paní z USA, zatímco já jsem doma na Slovensku a daného produktu jsem se ani nedotkl. To byly začátky, dnes však už z toho produktu prodávám větší množství denně, mám i jiné produkty a další chystám. Závisí pouze ode mne, kolik produktů budu chtít prodávat, do jaké míry je to pro mě komfortní.

V současnosti svůj byznys na Amazonu stále rozšiřuji a stále se mu věnuji. Své zkušenosti jsem se rozhodl shrnout ve svém e-booku „Návod k vydělávání přes Amazon“. Přehledně jsem rozepsal jednotlivé kroky, jak celý tento model vypadá, jeho jednotlivé fáze, postup, výhody, tipy a triky. Cílem mého e-booku je poskytnout čtenářům ucelený obraz o tom, jak takový druh podnikání funguje. Zdokumentoval jsem v něm ty úseky cesty, kterými jsem prošel. Po jeho přečtení se čtenář jednoduše dostane ke všem důležitým informacím, na jejichž základě se lze do tohoto druhu podnikání pustit i sám a může si tak splnit svůj sen o založení vlastního podnikání. Nabízím mu jasný a jednoduchý manuál na to, jak si může začít měnit svůj pracovní život k lepšímu a ještě se při tom i bavit.

Tento druh podnikání mě baví, naplňuje a považuji ho za jeden z nejzajímavějších, o jakých vím. I to je důvod, proč jsem se rozhodl vytvořit tyto stránky a šířit ho i mezi další lidi.